EKİM AYI SİTE YÖNETİMİ GENEL KURUL TOPLANTISI KARARLARI - 30.10.2017

Kıymetli Komşularımız,

 

27.10.2017 günü yapılan Site Genel Kurul toplantısında alınan kararlarla ilgili açıklamamız aşağıdaki gibidir.

 

1) 11 Aralık 2016 da yapılan İhlâs Yuva Sitesi Kat Malikleri Kurulu Toplantısında Gündemin 8. Maddesinde bulunan "Dış cephe mantolara, Jeneratör ve Görüntülü Diafon Yaptırılması Hakkında Karar" için 23 mesken bloğundan 12 sinde bu işler için 2017-2019 dönemi yöneticiler kuruluna tam yetki verilmiştir.

 

2) Biz de bu durum karşısında göreve gelir gelmez tüm bu konularda çalışma yapmak üzere bir Araştırma Komisyonu kurduk. Araştırma komisyonunun Dış cephe için yapmış olduğu demo çalışmaları ve faaliyetleri ni 19/07/2017 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısında değerlendirerek; Blokların Dış Cephe işlerinin Sitemizden geçmekte olan metro inşaatından sonraya bırakılması, ancak çarşı blok dış cephesi için çarşı blok kat maliklerinin oluru alınarak 2018 yılında yaptırılması kararı alınmıştır.

 

3) Jeneratör ve Görüntülü Diafon konusunda Araştırma Komisyonunun bize sunduğu raporlar ışığında ve Genel Kurul üyelerinin ağırlıklı kanaatleri doğrultusunda Jeneratör işinin daha sonra yaptırılmasına, Görüntülü Diafonun yaptırılması görüşü hakim olmuştur.

 

4) Görüntülü Diafon için Araştırma Komisyonunun görüştüğü firmalar tekrar çağrılarak Eylül-2017 de yapılan ikinci görüşmelerde; Danışmanlarımızın bize tavsiye ettiği,  Yerli Yazılım-Tam IP İntercom-Referansların İncelenmesi-24 ay vadeli ödeme

 

Ön şartlarımıza uygun olacak şekilde firmalardan teklifler alınmıştır. Eylül-2017 de alınan bu tekliflere göre daire başına ortalama 800 TL maliyet olacağı görülmüştür.

 

5) 27 Ekim 2017 de yapılan Genel Kurulda Görüntülü Diafon için Kat Maliklerinden Ocak-2018 den itibaren 24 ay/35 TL avans alınmasına karar verilmiştir. Bu ödeme sadece Kat maliklerini ilgilendirmektedir. (Kiracı olan komşularımız bu miktarı ev sahiplerinden olur alarak kiralarından mahsup ederek ödeyeceklerdir)

 

6) 27 Ekim 2017 tarihinde yapılan Genel Kurulda alınan diğer bir karar, Toplam 7 blokta bulunan sahanlıklardaki eskimiş demir pencerelerin yenilenmesine; Bu işler için teklifler alınmasına ve finansmanının sitenin 2017 senesi reklam, promosyon, kira ve sair gelirlerinden sağlanmasına karar verilmiştir.

 

7) 27 Ekim 2017 tarihinde yapılan Genel Kurulda alınan son karar, temizlik personelinin daha verimli olmalarını sağlamak amacıyla özelleştirilmesine karar verilmiştir.

 

Sitemize Hayırlı Olsun

 

Yönetim

 

Yorumlar (0)