ÇOK ÖNEMLİ DUYURU! - 02.01.2018

SİTEMİZ İÇİN BOYA VE İZOLASYON ŞARTTIR!

SİTEMİZ 1992 YILINDA İNŞA EDİLMİŞ OLUP, 25 YILDA SADECE BİR DEFA DIŞ CEPHE BOYASI YAPILMIŞ, ANCAK KISA ZAMANDA, YAPILAN BOYA DEFORME OLMUŞ VE BÜYÜK ŞİKÂYETLERE SEBEBİYET VERMİŞTİR.

YİRMİBEŞ YILDIR SADECE BOYA DEĞİL; DIŞ CEPHEDE, PARAPETLERDE VE KOLON BAŞLARINDA CİDDİ DEFORMASYONLAR, ÇATLAMALAR VE DÖKÜLMELER OLUŞMUŞTUR.

ÖNCEKİ YÖNETİMLER BU KONUDA BİR TAKIM GİRİŞİMLERDE BULUNMUŞ İSE DE, NETÎCE SAĞLANAMAMIŞTIR.

YÖNETİME GELDİĞİMİZDE, METRO ÇALIŞMASININ MEYDANA GETİRDİĞİ HAFİF ZEMİN SALLANTILARI SEBEBİYLE, YUKARIDA BAHSE KONU ÇATLAMA VE DÖKÜLMELER ARTMIŞTIR. BU SEBEPLE KAÇINILMAZ OLARAK SADECE BOYA DEĞİL; CİDDİ BİR BAKIM VE ONARIMIN YAPILMASI ZARURETİ ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULUP, NUMÛNE ÇALIŞMALAR YAPTIRILDI!

YÖNETİMİMİZ, BU KONUDA İSTEKLİ BİR KAÇ BLOK YÖNETİCİSİNDEN MÜTEŞEKKİL ARAŞTIRMA KOMİSYONU TEŞKİL ETMİŞ VE BAŞINA DA D4 BLOK YÖNETİCİSİ, NEVAF GÜLER BEYİ ATAMIŞTIR.

AKABİNDE, ONARIM VE BOYA İŞİNİ YAPAN FİRMALARA ÇAĞRI YAPILARAK KENDİLERİNDEN NUMUNE ÇALIŞMASI VE BU ÇALIŞMANIN FİYAT TEKLİFİNİ VERMELERİ İSTENMİŞTİR.

BU DAVETE 6 FİRMA İCABET EDEREK NUMUNE ÇALIŞMALARINI YAPMIŞLAR VE YAPTIKLARI NUMUNELERİN ÖZELLİKLERİNE HAVİ FİYAT TEKLİFLERİNİ KOMİSYONA VERMİŞLERDİR.

BU TEKLİFLER, İCRÂ HEYETİ VE ARAŞTIRMA KOMİSYONU HUZURUNDA AÇILIP İNCELENMİŞ, ÖN DEĞERLENDİRME YAPILMIŞ VE AKABİNDE SİTEMİZ İÇİN TEKNİK BİR ŞARNAME OLUŞTURULMASININ ELZEM OLDUĞU KANAATİNE VARILMIŞTIR.

SİTEMİZE ÖZEL, BOYA VE İZOLASYON HUSÛSUNDA "TEKNİK ŞARTNÂME" HAZIRLATILDI!

BU SEBEPLE 19.07.2017 TÂRİHLİ GENEL KURUL TOPLANTISINDA, BİNALARIMIZIN ÖZELLİKLERİ GÖZ ÖNÜNE ALINARAK, YÖNETİM KURULUMUZ TARAFINDAN “TEKNİK ŞARTNAME” HAZIRLANILMASI UYGUN GÖRÜLMÜŞ, BU MİNVAL ÜZERE SİTEMİZİN MÜTEAHHİTİ İHLÂS YAPI A.Ş DEN DESTEK ALINARAK BLOKLARIMIZA UYGUN İŞİN “TEKNİK ŞARTNAMESİ” VÜCÛDA GETİRİLMİŞTİR.

TİTİZLİKLE HAZIRLANAN BU “TEKNİK ŞARTNAME” , SİTEMİZDE NUMUNE ÇALIŞMASI YAPAN FİRMALARA, 11 ARALIK 2017 TÂRİHİNDE İÂDELİ TAAHHÜTLÜ, POSTA YOLU İLE GÖNDERİLMİŞTİR. AYNI TÂRİHTE, AYRICA 24 ARALIK PAZAR GÜNÜ YAPILACAK AÇIK İHÂLE İÇİN, HEM WWW.İHLASYUVASİTESİ.COM WEB SAYFAMIZDAN, HEM DE BLOK KAPILARINA ASILAN İLANLARLA BİLGİLENDİRME YAPILMIŞTIR.

AÇIK EKSİLTME USÛLÜ İHÂLE YAPILDI!

İHÂLE, BELİRTİLEN GÜN VE SAATTE, HUZUR KEBAP SALONUNDA, 4 FİRMANIN İŞTİRÂKİ İLE KAMERA ÇEKİMİ ALTINDA YAPILMIŞTIR. İHÂLEDE SİTEMİZDEN HEM GÖZLEMCİLER HEM DE BLOK YÖNETİCİLERİ HAZIR BULUNMUŞ VE NETÎCE TUTANAK’A BAĞLANMIŞTIR.

BUNA GÖRE YAPILAN İHÂLE NETÎCESİNDE,

FİRMALARA AİT TEKLİFLER, AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

 

1) DEMİRÖZÜ İNŞAAT           : 5.599.100TL.

2) F5 PROJE YAPI                   : 4.249.180TL.

3) GN YAPI                             : 3.363.000TL.

4) EMK YAPI                           : 2.763.650TL.

 

ALINAN TEKLİFLERDE EN DÜŞÜK FİYATI VEREN EMK YAPI İHÂLEYİ KAZANMIŞTIR.

SİTE HALKINA AÇIK İHÂLE, BAŞTAN SONA KAMERA KAYITLIDIR!

YUKARIDA DA ZİKRETTİĞİMİZ GİBİ; İHÂLE BAŞTAN SONA KAMERA KAYDINA SESLİ OLARAK ALINMIŞ VE NETÎCESİ DE SİTEMİZE HİZMET VEREN AVUKAT HASAN GÜNER NEZARETİNDE BİR TUTANAK İLE TESPİT EDİLMİŞTİR.

İHÂLE GÜNÜ KAZANAN FİRMAYA SORMADIKLARI SORUYU, SİTE HALKINA SORANLARIN NİYETLERİ TEMİZ Mİ?

İHÂLE TÂRİHİNDEN 3 GÜN SONRA; 27 ARALIK 2017 AKŞAMI BİR KISIM SİTE HALKININ CEP TELEFONLARINA VE SİTEMİZİN KAPALI FACEEBOOK GRUBUNA, BİR SİTE SÂKİNİ TARAFINDAN YAZILAN MESAJ İLE ADI GEÇEN FİRMANIN, HAZİRAN AYINDA “AYNI ŞARTLARDA(!)” DENİLEREK FİYAT TEKLİFİ VERDİĞİ VE BU SEBEPLE SİTE HALKINA İHÂLE SONUCUNU KABUL ETMEMELERİ YÖNÜNDE BİLGİLENDİRME YAPILDI. BÖYLECE SİTE GENELİNDE BİR ALGI VE İNFİALE SEBEP OLDU!

BU DURUMDA SİTE İCRÂ HEYETİ OLARAK, KONUNU ENİNE BOYUNA GÖRÜŞÜLMESİ İÇİN 10 BLOK YÖNETİCİSİNİN İMZASI İLE ACİL TOPLANTI KARARI ALINDI. TOPLANTIYA, SİTE HALKINA BU MESAJI GÖNDEREN SİTE SÂKİNİ VE EMK YAPI FİRMASININ YETKİLİSİ ÖZGÜR ÖZBAY'DA DAVET EDİLDİ.

BU BİR İFTİRÂDIR!...

31 ARALIK 2017 SAAT 14:00 DE BAŞLAYAN TOPLANTIYA, 16 BLOK YÖNETİCİSİ ASİL VE 6 BLOK YÖNETİCİSİ VEKİLİ İLE, İŞTİRÂK ETTİLER. AYRICA SİTE SAKİNLERİNDEN 5 KİŞİ DE MÜŞAHİT MAHİYETİNDE HAZIR BULUNDULAR. (TÜM KONUŞMALAR SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ OLARAK KAYIT ALTINA ALINMIŞTIR.)

AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÜMİT ULUSLU, BAHİS MEVZÛ FİYAT TEKLİFİNİN YÖNETİM KURULUNA SORULARAK VUZÛHA KAVUŞTURULMADAN, SİTE HALKINA BÖYLE BİR DUYURU YAPMANIN, ART NİYETLİ OLDUĞUNU, BAŞTA İCRÂ HEYETİ OLMAK ÜZERE, ARAŞTIRMA KOMİSYONU VE İHÂLEYE KATILAN BLOK YÖNETİCİLERİ HAKKINDA, SİTE HALKI NEZDİNDE ŞÂİBELER MEYDANA GETİREN ALGI OLUŞTURDUĞUNU, BUNUN BİR İFTİRÂ OLDUĞUNU İFÂDE ETTİ.

MESAJLARA BAHİS OLUNAN TEKLİF;  TEKNİK ŞARTNÂMENİN TEŞEKKÜLÜNDEN ÖNCE VERİLMİŞTİR!

DAHA SONRA SÖZLERİNE DEVAM EDEN İCRÂ KURULU BAŞKANI ÜMİT ULUSLU MEZKÛR FİYAT TEKLİFİNİN, EMK YAPI ADLI FİRMADAN 8 HAZİRAN 2017 DE FİKİR OLUŞTURMASI BAKIMINDAN ALINAN ÂFÂKÎ BİR TEKLİF OLDUĞUNU ( 8 HAZİRAN TÂRİHİNDE, HENÜZ SİTEMİZE AİT TEKNİK ŞARTNAMENİN DAHİ ORTADA OLMADIĞINI, FİRMANIN KENDİ YAPTIĞI NUMUNEYE GÖRE FİYAT VERDİĞİNİ, YÖNETİMİN HAZIRLATTIĞI TEKNİK ŞARTNAMENİN İSE; ÇOK SONRA, 11 ARALIK 2017 TÂRİHİNDE DUYURULDUĞUNU VE İHÂLEYE GİRECEK OLAN FİRMALARA DA, İADELİ TAAHHÜTLÜ POSTA İLE ULAŞTIRILDIĞINI) SÖYLEDİ.

BUNA KARŞILIK İHÂLE ESNASINDA VERİLEN YENİ FİYATIN İSE, YÖNETİM TARAFINDAN, İHLÂS YAPI AŞ. KONTROLÜNDE HAZIRLATTIRILAN, (ÇOK PROFESYONELCE HAZIRLANDIĞI ÇEŞİTLİ FİRMA VE UZMANLARCA DA TASDİKLENEN) TEKNİK ŞARTNAME SONRASI VERİLDİĞİ İFADE EDİLDİ.

BİR KOMPLO VE ALGI OPERASYONU İLE KARŞI KARŞIYAYIZ!

DAHA SONRA SÖZ ALAN SİTE YÖNETİM KURULU İCRÂ HEYETİ BAŞKAN YARDIMCISI HASAN DİNÇ; BU KONUYA MUHATAP OLAN 2 BLOK YÖNETİCİSİ VE MESAJI YAYAN SİTE SÂKİNİNE HİTÂBEN;  “SİTE HALKINA SERVİS EDİLEN FİYAT TEKLİFİ, BİZİM TEKNİK ŞARTNÂMEMİZE GÖRE HAZIRLANMADIĞI İÇİN BU SUALİ BİZ FİRMAYA SORMADIK, HATTA SORMAK AKLIMIZA DAHİ GELMEDİ. BUNU KUSUR OLARAK KABUL ETSEK DAHİ, BU MESAJI YAYANLARIN, BU SORGULAMAYI NEDEN İHÂLE GÜNÜ, İHÂLE ESNASINDA YAPMADIKLARINI, HAYDİ AKILLARINA O ZAMAN GELMEDİ(?) NEDEN İHÂLE GÜNÜNÜN AKŞAMINDAKİ TOPLANTIDA GÜNDEME GETİRMEDİKLERİNİ(?), VEYA O ZAMAN DA AKLINIZA GELMEDİ, NEDEN İCRÂ HEYETİNE SORMADAN, SİTE HALKININ AKLINDA ŞÜPHE MEYDANA GETİRECEK ŞEKİLDE, TOPLU PAYLAŞIM YAPILDIĞINI" SORDU?

VE ARDINDAN "BU BİR KASITTIR, ÇOK KÖTÜ BİR İTHAMDIR VE KÖTÜ ALGI OLUŞTURMAKTIR, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM" DEDİ.

BUNA KARŞILIK SÖZ ALAN 2 BLOK YÖNETİCİSİ, HAZİRAN AYINDA VERİLEN TEKLİFİ, MEZKÛR SİTE SAKİNİNE KENDİLERİNİN VERDİĞİNİ, İHÂLE GÜNÜ KENDİLERİNİN DE BU TEKLİFİ GÜNDEME GETİRMEYİ AKIL ETMEDİKLERİNİ, BU HUSÛSU YÖNETİMLE PAYLAŞMAYARAK, SİTE HALKINA DUYURMASI İÇİN MEZKÛR SİTE SÂKİNİNE VERDİKLERİNİ ÎFÂDE ETTİLER.

EMK YAPI YETKİLİSİNİN FİYAT FARKINA İZÂHI; "SİZİN ŞARTNÂME FERRÂRİ, BİZİM YAPTIĞIMIZ NUMÛNE PASSAT!!!"

DAHA SONRA HÂZİRUN TARAFINDAN KENDİSİNE SÖZ VERİLEN EMK YAPI FİRMA YETKİLİSİ ÖZGÜR ÖZBAY 8 HAZİRANDA VERDİKLERİ TEKLİFİN YAPTIKLARI İŞİN MAHİYETİNE GÖRE BİR FİKİR OLUŞTURMASI MAKSADIYLA İSTENDİĞİ İÇİN VERİLİDİĞİNİ, ANCAK ARALIK AYINDA İHÂLEDEN ÖNCE KENDİLERİNE VERİLEN ŞARTNÂMENİN, KENDİ YAPTIKLARINDAN ÇOK ÇOK ÜSTÜN OLDUĞUNU, ADETA “FERRÂRİ İLE PASSATIN” KARŞILAŞTIRMASI GİBİ OLDUĞUNU BEYAN ETTİ.

İHÂLENİN İPTAL EDİLMESİNE KARAR VERİLDİ!

BUNU ÜZERİNE TEKRAR SÖZ ALAN SİTE YÖNETİM KURULU İCRÂ HEYETİ BAŞKAN YARDIMCISI HASAN DİNÇ, "BU KÖTÜ ALGI OPERASYONUNDAN SONRA, BOYA VE İZOLASYON İCRÂATİNİ YAPSAK DA, YAPMASAK DA, BİR KISIM PEŞİN HÜKÜMLÜ İNSANLAR NEZDİNDE ADIMIZ LEKELENMİŞTİR, BU İCRÂATA GİRMEMEK, GİRMEKTEN DAHA EHVEN GÖRÜNMEKTEDİR. BU SEBEPLE, ŞAHSEN İHÂLENİN İPTALİNİ TEKLİF EDİYORUM" DEMİŞTİR. SİTE YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÜMİT ULUSLU'DA BU FİKRİ DESTEKLEMİŞ İHÂLENİN İPTALİNİ TALEP ETMİŞTİR.

ADLÎ TÂKİP HAKKIMIZ SAKLIDIR!

USUL HUKÛKUNA AYKIRI DAVRANARAK KESİNLEŞMEMİŞ BİR EVRÂKI, RESMİ BİR EVRAK GİBİ GÖSTEREREK, KAMUOYUNA YAYINLAYIP, KAMUOYUNU YANILTMAK, BUNCA VERİLEN SAMÎMÎ EMEKLERİ, HEBÂ ETMEK VE İŞİN İÇİNDE BULUNAN, BAŞTA İCRÂ HEYETİ OLMAK ÜZERE, TÜM YÖNETİM KURULU ÜYELERİ HAKKINDA İFTİRÂ NİTELİĞİNDE ŞÂİBE OLUŞMASINA YOL AÇMAK, KÖTÜ ALGI OLUŞTURMAK, NETÎCELENMİŞ VE KESİNLEŞMİŞ İHÂLEYİ İFSAD SUÇUNU İŞLEYEN SİTE SAKİNİNE KARŞI, HUKÛKÎ HAKLARIMIZ SAKLIDIR.

NETÎCEYİ KELAM;

KAT MALİKLERİ OLARAK BU DURUMDAN MEMNUN OLMADIĞINIZ TARAFIMIZCA MÂLUMUMUZDUR. ANCAK YUKARIDA DA YÖNETİM KURULUNA ARZ ETTİĞİMİZ GİBİ, TÜM BU HADİSELERE RAĞMEN İCRÂATA DEVAM ETTİĞİMİZ TAKDİRDE HAKKIMIZDA DAHA FAZLA KÖTÜ ZAN VE ŞAİBE OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDEN, İHÂLENİN İPTALİ, MECBURİ TERCİHİMİZ OLMUŞTUR. İNŞAALLAH YAKIN ZAMANDA SİTEMİZ İÇİN ELZEM OLAN BU KONUDA, SİTE HALKI İLE DAHA GENİŞ KATILIMLI, BÜYÜK BİR TOPLANTININ YAPILARAK, BİR YOL BULUNABİLECEĞİ ÜMİDİNİ TAŞIYOR VE TÜM BU HADİSELERDEN DOLAYI SİTE KAMUOYUNU LÜZUMSUZ YERE MEŞGUL EDİP ZARAR VERENLER ADINA ÖZÜR DİLİYORUZ.

 

İHLÂS YUVA SİTE YÖNETİMİ

 

 

Yorumlar (0)