YAŞADIĞIMIZ BİR AFET İDİ!? - 29.07.2017

BUGÜN YAŞADIĞIMIZ BİR AFET İDİ!?

18:00 CİVARINDA BAŞLAYAN FIRTINA BERABERİNDE DOLU İLE KARIŞIK YAĞMUR GETİRDİ. SAATTE KAÇ KİLOMETRE İLE ESTİĞİNİ BİLEMEDİĞİMİZ BATIDAN ESEN RÜZGAR ÖZELLİKLE SİTEMİZİN BATI YÖNÜNE BAKAN DAİRELERİMİZDE ÇEŞİTLİ HASARLARA YOL AÇTI. ÖYLE Kİ; BAŞTA PANJURLARI OLMAK ÜZERE BAZI BALKONLARIN PVC SİTEMLERİNİ UÇURDU VE AŞAĞILARA DÜŞEREK BAZI ARAÇLARA ZARAR VERDİ.

İYİ Kİ DAHA ÖNCEDEN BİR ÇOK DEVRİLME İHTİMALİ OLAN AĞAÇLARI TESPİT EDİP KESMİŞİZ VE BUDAMIŞIZ!

AĞAÇLAR YERLERİNDEN SÖKÜLDÜ, KOCA KOCA DALLAR KIRILIP ARAÇLARIN ÜZERİNE DÜŞEREK ZARARLARA YOL AÇTI. YÖNETİM OLARAK BU FELAKETİ GÖRÜNCE NASIL BİR İSABETLİ KARAR ALIP AĞAÇLARI İYİ Kİ BUDADIĞIMIZI DÜŞÜNMEDEN EDEMEDİK. ZİRA BUNA RAĞMEN RESİMLERDEN DE GÖREBİLECEĞİNİZ GİBİ BAZI SİTE SÂKİNLERİMİZİN ARAÇLARININ ÜZERİNE AĞAÇLAR DEVRİLDİ!

SIFIR KATLAR VE ÇATI KATLARI HER ZAMAN TEHDİT ALTINDA!

RÖGARLARDAKİ PİS SULAR GERİ TEPEREK MAALESEF BAZI SIFIR KATLARDAKİ DAİRELERİN İÇİNİ SULAR BASTI. ARA KATLARDAKİ MERDİVEN BOŞLUĞUNDAKİ HAVALANDIRMA PENCERELERİ SICAK HAVALAR SEBEBİ İLE AÇIK OLDUĞUNDAN ORALARDAN GİREN YAĞMUR SULARI AŞAĞI KATLARA AKARAK SIFIR KATLARDA BASKINLAR MEYDANA GETİRDİ.

ÇATILARDAKİ YAĞMUR OLUKLARI BU YÜKSEK DEBİDEKİ YAĞMUR SUYUNU TAŞIYAMADI VE ETRAFINA TAŞARAK EN ÜST KATTAKİ DAİRELERİN HATTA YOL BULARAK DAHA AŞAĞIDAKİ DAİRELERİN TAVANLARINDAKİ ÇATLAKLARDAN İÇERİ SIZARAK ZARAR VERDİ. BURADA ŞUNU DA SÖYLEMEK LAZIM; YAKLAŞIK ÜÇ YILDIR İSTANBUL'DA  BÖYLESİNE AFET NİTELİĞİNDE YAĞMURLAR YAŞIYORUZ. İKLİM ŞARTLARI ARTIK SİTENİN YAPILDIĞI YILLARDAKİ GİBİ DEĞİL. BU BAKIMDAN SİTEMİZİN ALT VE ÜST YAPILARINI, YANİ RÖGAR ATIK SU SİSTEMİNİ VE ÇATILARDAKİ YAĞMUR OLUKLARI VE PİMAŞ TABİR EDİLEN GİDER BORULARINI YENİDEN DEĞİŞEN ŞARTLARA GÖRE YENİLEMEMİZ ŞART. YOKSA BU MANZARAYI SIK SIK GÖRECEĞİZ GİBİ?

YÖNETİM TAM KADRO İŞBAŞINDAYDI

FELAKET TAM DA MESAİ BİTİMİNDE BAŞLADIĞINDAN YÖNETİM OLARAK TÜM PERONELİ ACİLEN VAZİFEYE ÇAĞIRDIK VE MADUR DURUMDAKİ SİTE SAKİNLERİMİZE YARDIMA YÖNLENDİRDİK. DEVRİLEN ELEKTRİK DİREĞİNİN ELEKTRİK AKIMI BEDAŞTAN EKİP ÇAĞRILARAK KESTİRİLDİ. 

TEDBÎRLERE DEVAM

METEOROLOJİDEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE 
BU GÜN YAŞANAN YAĞMUR VE DOLU FELAKETİNİN 
DAHA ŞİDDETLİSİNİN GECE DE OLMA İHTİMÂLİ VAR(!)
..............................
*BU SEBEPLE LÜTFEN* 
-AÇIK PANJURLARINIZI KAPATIN
..............
-BALKONLARDAKİ AÇIK TENTELERİ KAPATIN
..............
KAPALI BALKON PVC PENCERELERİNİ 
VE BAĞLANTI YERLERİNİ KONTROL EDİN
...............
-RÜZGARIN AŞAĞI DÜŞÜREBİLECEĞİ SAKSI VS. 
TÜM EŞYALARI BALKONLARINIZDAN İÇERİ ALIN
...............
-KATLARINIZDA BULUNAN MERDİVEN BOŞLUĞUNDAKİ 
PENCERELERİN, KAPALI OLDUĞUNDAN EMİN OLUN
.................
-DURUMDAN HABERDAR OLMAYAN 
ALT ÜST VE YAN KOMŞULARINIZI BİLGİLENDİRİN
................
-ELEKTRİK KESİLMELERİNE KARŞI SEYYAR 
AYDINLATMA TEDBİRLERİNİZİ ALIN
...................................

-SİTE İÇİNDE BLOK DİPLERİNDEN YÜRÜMEYİNİZ.

 

*YÖNETİM*

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (2)

OSMAN KARABIYIK C7/22 - 29 Temmuz 2017 16:17

SİZLER BUDADIĞINIZDA, AĞAÇLAR TEKRAR YEŞİLLENSİN DİYE ÇOK DUA ETTİM. ALLAH SİZİ MAHCUP ETMEDİ. AMA O BUDAMA İŞİNİ YAPMAMIŞ OLSAYDINIZ BELKİDE ŞİMDİ ÇOK VAHİM HADİSELER YAŞANABİLİRDİ? HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN.

MAZLUM ULUÇ D2/45 - 29 Temmuz 2017 15:19

YÖNETİCİLİK ÖNGÖRÜNÜZ SAYESİNDE AĞAÇLARI ÖNCEDEN BUDAMANIZIN SİTEDE YAŞANACAK MUHTEMEL BİR FELAKETİ ÖNLEDİĞİNİ GURURLA ÖĞRENMİŞ BULUNMAKTAYIM. TECRÜBELİ BİR YÖNETİCİNİN TEB'ÂSINI TEHLİKELERDEN NASIL KORUYABİLDİĞİNE HARİKA BİR ÖRNEK TEŞKİL EDEN BU TAVRINIZI TAKDİRLE KARŞILIYOR, BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.