İHLAS YUVA SİTESİ TANITIM

Sİtemİz bİr "huzur kentİ"dİr.

Bahçelievler ilçesinde, Yenibosna semtinde bulunan İhlâs Yuva Sitesi, 1992 Eylül’ünde faaliyete geçmiş ve tam 25 yıldır huzur yuvası olmaya devam etmektedir. Bânîsi, rahmetli Enver Ören beyefendinin kıymetli şirketi İhlâs Holding tarafından inşa edilen ve Türkiye'nin site manasında belki de ilk toplu yerleşim yeri olan İhlâs Yuva Sitesi, Yeşilköy hava limanına 5 dakikalık bir mesafede bulunması, E5 ve E6 otoban bağlantı yollarının kesiştiği noktada bulunması hasebi ile her geçen gün zenginleşen sosyal çevresi ile kıymetini artırmıştır.

2019 yılında faaliyete geçecek olan Ataköy-İkitelli yeraltı treni hattı tam önünden geçen İhlâs Yuva Sitemizin hemen 100 metre kuzey ciheti mesâfesinde STARCITY AVM ve 100 metre güney ciheti mesâfesinde ESKIDJI BAZAAR AVM ve 200 metre batı ciheti mesâfesinde ise KUYUMCUKENT AVM ile câzibesi her geçen gün daha da artmaktadır.

1000 dâirelik sitemiz 23 bloktan müteşekkil olup, 6 adet 90m2, 9 adet 110m2, 5 adet 130m2 ve 3 adet de 150m2 daire çeşitlerine ve tam merkezinde 1000m2 lik çarşı blokuna sahiptir.

İhlâs Yuva Sitesi; Yenibosna semtinde 1992 yılında inşa edildi. O tarihte, Emlak Bankası Konutları dışında İstanbul’da inşa edilen en büyük siteydi. 1990’da başlandı ve 22 ayda bitti. İstanbul’da doğalgazın kullanıldığı ilk siteydi. O zamana kadar İGDAŞ’ın İstanbul’da 190 abonesi vardı. İhlâs Yuva ile abone sayısı 1.190’a çıktı. Tek siteyle abone sayısı 6’ya katlandı. İhlâs Yuva Sitesi; İstanbul’un ilk doğalgazlı, ilk kombi kat kaloriferli, ilk panel kapılı sitesidir. Site, Basın Ekspres Yolu üzerinde, E-5 karayoluna 2, Yeşilköy Hava Alanına 2.5 km’dir.

İhlâs Yuva Sitesi Türkiye’nin ilk radya temel tarzında inşa edilmiş binalarına sahiptir. 8.5 şiddetinde depreme dayanıklıdır. Bir başka hususiyeti ise; İstanbul’da gerçek anlamlı ilk izolasyonlu site de burasıdır. Şimdiki Blue Safe’in ilk yalıtımı burada yapıldı. Türkiye’nin ilk içten mantolama husûsiyetine sâhip olmasıdır.

DOSYA EKLERİ

GARANTİ TAAHÜTNAMESİ EK-2
EK-3 İŞ GÜVENLİĞİ TAAHHÜTNAMESİ
DIŞ CEPHE SÖZLEŞME

Yorumlar (0)