SİTEMİZİN CÂMÎSİ HAKKINDA - 14.09.2017

SİTEMİZİN CÂMÎSİ HAKKINDA

MÂLÛMUNUZ ÜZERE, SİTEMİZİN ÇARŞI BLOKU ÜST KATINDA BİR CÂMÎMİZ VAR. BU CÂMÎ; DİYÂNET İŞLERİ BAŞKANLIĞI, BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜNE BAĞLI OLARAK FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR.

CÂMÎ YAKLAŞIK 350-400 KİŞİNİN AYNI ANDA NAMAZ KILABİLECEĞİ BİR KAPASİTEDEDİR. İÇİNDE İMAM ODASI VE DERS ODALARI BULUNMAKTADIR.

CÂMÎMİZİN İMAM HATÎBİ; HÂFIZ HÜSEYİN KOÇ HOCAMIZDIR. VAKİT VE BAYRAM NAMAZLARI KILDIRMANIN HÂRİCİNDE, SİTEMİZİN GÜZÎDE ÇOCUK VE GENÇLERİNE AYRICA, KUR'ÂN KURSU HİZMETİ DE VERMEKTEDİR. DÖNEMLERE BAĞLI OLARAK, 15 - 20 ÇOCUĞUMUZ BURADAN İSTİFÂDE ETMEKTEDİR. HOCAMIZ AYRICA TALEPLERE GÖRE, YETİŞKİN CEMÂATE DE KUR'ÂN KURSU VERMEKTEDİR.

CAMÎ DERNEĞİMİZ

HER CÂMÎNİN OLDUĞU GİBİ, SİTEMİZ CÂMÎSİNİN DE İHTİYAÇ VE EKSİKLERİNİ TE'MÎN ETMEK MAKSADI İLE KURULMUŞ, BİR DE DERNEĞİMİZ MEVCUTTUR. İHLÂS YUVA SİTESİ CÂMİİ EĞİTİM KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ ADI İLE 16.11.2009 TÂRİHİNDE KURULAN DERNEĞİN BAŞKANI SİTEMİZ SÂKİNLERİNDEN SAYIN HASAN ZENGİNOĞLU VE YARDIMCISI MİKÂİL GÜNGÖR BEYEFENDİLERDİR. 5253 SAYILI DERNEKLER KÂNUNU'NA GÖRE 34-163/028 SAYI İLE KURULAN SİTEMİZ CÂMÎ DERNEĞİ, KAYITLI ÜYELERİNİN ÂİDATLARI İLE İHTİYAÇLARINI GİDERMEKTE VE AYRICA SİTEMİZ SÂKİNLERİNDEN MADDÎ DURUMU İYİ OLAN HAYIRSEVERLERİN, AYNÎ VE NAKDÎ YARDIMLARINI DA KABUL ETMEKTEDİRLER.

DERNEĞİN PROJE VE İHTİYAÇLARI

1-YÜRÜMEKTE VE MERDİVEN ÇIKMAKTA ZORLUK ÇEKEN YAŞLI VE HASTA CEMAATİMİZ İÇİN CÂMİYE ÇIKAN BİR ASANSÖR YAPIMI.

2-CÂMİ'MİZİN ÜST KATINA YAPILAN KAPALI ALANIN ÖZELLİKLE HANIMLARIN KULLANABİLECEKLERİ DERSLİKLER OLARAK DÜZENLENMESİ.

3-UZUN YILLAR KULLANILMAKTA OLAN VE YER YER, BİR HAYLİ ESKİMİŞ CÂMÎ HALIMIZIN YENİLENMESİ DÜŞÜNÜLMEKTEDİR.

YUKARIDA BAHSEDİLEN PROJELER İLE ALÂKALI AYNÎ VE NAKDÎ YARDIM YAPMAK İSTEYEN HAYIRSEVER SİTE SÂKİNLERİMİZ DERNEK BAŞKANIMIZ HASAN ZENGİNOĞLU VE MİKÂİL GÜNGÖR BEYEFENDİLER İLE İRTİBÂTA GEÇEBİLİRLER.

 

HASAN ZENGİNOĞLU    İRTİBAT:  0505 666 66 76

MİKÂİL GÜNGÖR           İRTİBAT:  0532 234 21 61

 

"HER ŞEY DAHA HUZURLU BİR SİTE HAYATI İÇİN"

 

YÖNETİM

Yorumlar (0)