IP INTERCOM DİAFON SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME - 07.12.2017

IP İNTERCOM GÖRÜNTÜLÜ DIAFON HAKKINDA 

 

1) IP sistem Fiber Veya CAT6 kablolama ile uyumludur. Sitemizin Fiber Alt yapısı şu anda mevcuttur. Ayrıca Turkcell ile yapılan anlaşma gereği 4 core ek fiber altyapı da artımız olacaktır.

Analog Sistemler (TV lerde reklamları yayınlanan butik tek binalar için avantajlı olan sistem) bakır kablo altyapısına ihtiyaç duyar, bu alt yapı sitemizde mevcut değil.

2) IP sistemlerde entegre edilecek cihaz sayısında sınırlama yoktur; yani akıllı ev sistemi için mümkün olan sınırsız opsiyon seçenekleri uygulanabilir. Mesela , opsiyonel olarak klimanızı evden uzakta açıp, kapamak , elektrikli panjurlarınızı açmak, kapatmak ; opsiyonel olarak kombi, elektrik ve su tesisatlarınızı kontrol etmek (tüm bunların yapılabilme özelliği vardır; biz standart olan şeklini sitemize uygulayacağız)

3) Analog sistemlerde blok&daire sayısı çoğaldıkça ses ve görüntü kalitesi düşmektedir. IP sistemde sınırsız sayıda daire için görüntü ve ses kalitesi aynıdır ve birbirinden bağımsız çalışır.

4) IP sistemde MEŞGULİYET durumu yoktur, yani bir daire güvenlik ile görüşürken diğer daire bina girişindeki misafiri ile görüşebilir veya iki daire arasında karşılıklı görüşme de mümkündür. Analog sistemlerde bunlar mümkün değildir.

5) IP sistemde Blok girişinden Daire Arandığında, Daireden cevap verilmezse ; dairedeki üniteye 30 saniyelik mesaj bırakılabilir ve görüntü kaydı alınır ve daire Sakini daha sonra hem mesajı dinleyebilir hem De görüntünün kaydını görebilir. Analog sistemlerde bu mümkün değildir.

6) Dairede kimse yokken mesaj da bırakılmasa bile kayıtlar otomatik yapılır ve dairenize geldiğinizde kimlerin geldiğini fotolarını görme imkanınız olur.

7) IP sistemde Bir Dairede oluşabilecek arıza diğer daireleri etkilemez genel sistemin çalışmasında sıkıntı olmaz (ŞU ANDA YAŞANAN EN BÜYÜK PROBLEMLERİMİZDEN BİRİSİ. Herhangi bir dairenin otomatik veya zil butonu arıza yapınca tüm bina devre dışı kalıyor ve arızalı dairenin bulunması ve müdahale edilmesi bazen 1-2 gün sürebiliyor) Analog sistemlerde de bu problem bulunmaktadır.

8)  Araç girişimizi plaka tanıma sistemi ile düzenleme çalışmalarımızın devamında birbiri ile entegre olacak Diafon sistemine geçtikten sonra  misafir araçlar hangi daireye geldiğinin sorgulanması yapılarak siteye girişleri yapılacaktır. Dairenizden gelen misafirinizin aracını ve kendisini görebileceksiniz.

9) Her daireden tek tuşa basılarak güvenlik kulübesine ulaşılabilecek, güvenlik elemanı cevap vermezse daireden gelen çağrı notunu görebilecek ve geri dönüş yapma imkanına sahip olacak, kulübesinden blok önleri IP sistem üzerinden görülebilecek ve gerektiği durumlarda istenilen blok kapısı güvenlik tarafından da açılabilecek.

10) Asansörlerimiz için daha önceki duyurumuzda izah ettiğiniz üzere asansör mevzuatı gereği güvenlik ve dairelere telefon bağlantısı ulaşılması gerekmektedir bu durum MAVI etiket gereği olduğundan bu sistemle bu durumun da halledilmesi düşünülmüştür.

11) Standart özelliklerini kapsayan şekliyle kurulumu yapılacak olan IP sitemin , opsiyonel özellikleri çok daha fazladır bu özellikleri arzu eden komşularımız tercih edebilirler.

Yorumlar (0)