ÇARŞI BİNAMIZIN BOYA VE İZOLASYON KONUSU - 04.03.2018

PEK KIYMETLİ SİTE SÂKİNLERİMİZ

VE SİTEMİZ ÇARŞI ESNAFI

 

SİTEMİZİN BOYA VE İZOLASYONU İÇİN İHÂLE YAPILDI

 

24 ARALIK 2017 DE SİTEMİZ ÇARŞI BLOKTA BULUNAN "HUZUR KEBAP" SALONUNDA TÜM SİTE HALKINA AÇIK, KAMERA ÇEKİMLERİ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ  İHÂLE NETİCESİNDE İHÂLEYE KATILAN DÖRT FİRMADAN SİTEMİZ İÇİN BOYA VE İZOLASYON FİYAT TEKLİFİ ALMIŞTIK.

BU İHÂLEYİ VE ALINAN TEKLİFLERİ EN BAŞTA SİZ KIYMETLİ SÂKİNLERİMİZİ TEMSİL EDEN, 23 BLOK YÖNETİCİLERİMİZE OLMAK ÜZERE, SİZLERE DE WEB SİTEMİZLE - WHATSAPP HATTIMIZLA VE FACEBOOK KAPALI GURUBUMUZLA PAYLAŞMIŞTIK.

AÇIK EKSİLTME USÛLÜ İLE YAPILAN İHÂLEYİ KAZANAN FİRMA; BLOKLAR İÇİN: 2.342.000TL+KDV, ÇARŞI BİNASI İÇİN: 38.000TL+KDV FİYAT TEKLÎFİ İLE "EMK YAPI" OLMUŞTU.

FİTNECİLER DEVREYE GİRDİ İHÂLE İPTÂL OLDU

İHÂLENİN HEMEN AKABİNDE (ART NİYETLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ KİŞİLER TARAFINDAN) SİTE HALKINA TEK TEK GÖNDERİLEN SMS VE WHATSAPP MESAJLARI İLE YOLSUZLUK ÎMÂSI EDİLİP BİZ İCRÂ HEYETİNE ÇAMUR ATILMAK İSTENİNCE(!) "ÂCİL" ÇAĞRISI İLE YAPTIĞIMIZ GENEL KURUL TOPLANTISINDA, İHÂLEYİ VE KARÂRI MAALESEF İPTÂL ETTİK.

(BU İPTAL SEBEBİ İLE DE SÂKİNLERİMİZ ARASINDA, BU FİYATIN ÇOK MÂKUL OLDUĞUNU, BU TARZ FİTNE TEZVÎRÂTINA KULAKLARIMIZI TIKAYIP İCRAATIMIZI YAPMAMIZI SÖYLEYEN, HATTÂ BİZİ KORKAKLIKLA SUÇLAYANLAR BİLE OLDU!)

İHÂLEYİ KAZANAN EMK YAPI FİRMASINA DA, SÂDECE ÇARŞI BLOKUMUZUN BOYA VE İZOLASYONUNUN YAPILMASI HUSUSUNDA DAVET YAPILDI. FAKAT EMK YAPI FİRMASI BU FİYAT İLE ÇARŞI BLOKUNU YAPAMAYACAĞINI SÖYLEYİP, TEKLİFİNDEN RÜCÛ ETTİ!

İHÂLEDE İKİNCİ UYGUN TEKLİFİ YAPAN FİRMA DÂVET EDİLDİ

BUNUN ÜZERİNE 18. ŞUBAT 2018 DE YAPILAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA, İHÂLEDE İKİNCİ UYGUN FİYATI VEREN FİRMAYA, ÇARŞI BİNAMIZIN BOYA VE İZOLASYON İŞİNİ YAPMASI İÇİN, OY ÇOKLUĞU İLE DAVET YAPILMASINA KARAR ALINDI.

ALINAN KARARA, KATILIMCILARDAN KİMSE (ÇARŞI BLOK YÖNETİCİSİ; MAHMUT EKİNCİ VEKİLİ; HAYRULLAH ARVAS BİLE) ŞERH DAHİ KOYMADI!? (KARAR DEFTERİ ORTADA?)

ALINAN KARAR İSTİKÂMETİNDE İCRÂ HEYETİ OLARAK BİZDE, İKİNCİ UYGUN FİYATI VEREN F5 FİRMASINI DÂVET EDİP SÖZLEŞME İMZÂLADIK. MÂLUMLARINIZ ÜZERE; F5 FİRMASI; BLOKLAR İÇİN: 3.601.000TL + KDV VE ÇARŞI BLOKU İÇİN: 67.000TL +KDV FİYAT TEKLİFİ VERMİŞTİ.

FISILTI -DEDİKODU- GAZETESİ DEVREYE GİRDİ!

HAL BÖYLE İKEN, ŞİMDİ SAĞDA SOLDA FISILTI GAZETESİ MÂRİFETİ (DEDİKODU!) İLE ÇEŞİTLİ TEZVÎRÂTLAR İŞİTİYORUZ!  ÇARŞI ESNAFINI, GEREK MESAJLAR İLE, GEREKSE TELEFONLAR VE BİZZAT ZİYÂRETLER İLE, BU KARÂRIN YANLIŞ OLDUĞUNA, FİYATIN ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNA, HATTA BİR MÜSLÜMANA YAKIŞMAYACAK ŞEKİLDE İFTİRÂ EDEREK, "İCRÂ HEY'ETİNİN BU İŞTEN RÜŞVET YİYECEĞİNE(!)" KADAR BİR ÇOK MESNETSİZ ŞEYLER KONUŞARAK, KAFA KARIŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR, FİTNE ÇIKARILIYOR!

EN MÂSUM İDDİÂLARI ŞU;

"TÜM SİTENİN BOYA VE İZOLASYONU İLE BİRLİKTE YAPILIRSA, ÇARŞI BİNÂSI DAHA UCUZA YAPTIRILIR?"

BİZ DE DİYORUZ Kİ;

MEZKÛR İHÂLEDE, ÇARŞI BİNÂSI VE BLOKLARIN İŞLERİ, AYRI AYRI FİYATLANDIRILDI. O ZAMAN BU DURUMA HİÇ İTİRÂZ EDİLMEDİ(?) HATTA DESTEK VERİLDİ. KARAR DEFTERİNDEKİ İMZÂLAR ORTADA? AYRICA BU ŞEKİLDE BİR FİYATLANDIRMA DURUMUNDA; KİMSENİN KİMSEYE HAKKI DA GEÇMEZ! YÂNİ HERKES, SİTE İÇİNDEKİ ARSA PAYI ORANINDA BORÇLANIR!?

NETİCE-İ KELÂM;

BİZ İCRÂ HEYETİ OLARAK DİYORUZ Kİ;

KAT MÜLKİYETİ KÂNÛNU VE SİTE YÖNETİM PLANI'NIN VERDİĞİ SELÂHİYYET VE MES'ÛLÎYYETLER ÇERÇEVESİNDE, SİTEMİZE DOĞRU BİLDİĞİMİZ HİZMETLERİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

KÂNUNSUZ, HUKUKSUZ HİÇBİR ŞEYE İMZÂ ATMADIK, ATMAYACAĞIZ.

ALLÂHÜ TEÂLÂ, HARAMDAN BİZLERİ MUHAFAZA ETSİN, ELBETTE, ASLÂ TEVESSÜL ETMEYECEĞİZ!

VE BU SEFERKİ TEZVÎRÂTLARINA KIYMET VERMEYİP, BU İŞİ; YÂNİ ÇARŞI BİNÂMIZIN BOYA VE İZOLASYON İŞİNİ YAPIP, SİTE HALKIMIZIN KÂHİR EKSERİYETİNİN BEKLENTİSİNİ ALLAH'IN İZNİ İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

 

SİTE HALKIMIZA SAYGI İLE ARZ EDERİZ.

 

İHLÂS YUVA SİTESİ İCRÂ HEY'ETİ

ALİ KASRANOĞLU                             ÜMİT ULUSLU                                        HASAN DİNÇ

 

Yorumlar (0)